top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraMilan Svašek

Založení účtu Google Analytics

Google Analytics je základní a patrně nejpoužívanější nástroj pro měření aktivity na vašich webových stránkách, potažmo e-shopu. Mezi správci reklamních systémů je velice populární hlavně z důvodu snadného propojení s dalšími reklamními systémy, jako je Google Ads, a přehlednosti pro klienta. V tomto návodu si projdeme, jak založit účet Google Analytics a jak udělit přístup, abychom pomocí něj mohli měřit výsledky vašich reklam.

 

Začněte na této stránce:Klikněte na "Začínáme".

Na další stránce vyplňte název svého účtu, standardně se zadává název webu pro který účet zakládáme. Máte-li více domén (.cz, .sk, .com), bude vhodné je v dalším kroku odlišit. Vše ostatní můžete nechat zaškrtnuté.


Pokračujte modrým "další".


Na další stránce zopakujete podobné kroky. Jelikož účet budete mít většinou jen jeden, ale služeb můžete mít více v jednom účtů, je vhodné provést zmíněné odlišení. Zde tedy chcete mít název služby například: můjbyznys.cz, neboť časem třeba přibude: můjbyznys.sk


Časové pásmo vyberete Česko a měnu dejte českou korunu, nepůjde-li o zahraniční přehled. Vše vychází z odesílaných dat, pokud budete do účtu posílat prodeje v EUR, je dobré zvolit měnu v EUR. Ale jde to později změnit.


Pokračujte modrým tlačítkem "Zobrazit rozšířené možnosti".


Otevřením rozšířených možností máte na výběr zatrhnout "Vytvoření služby Universal Analytics". To proveďte.


Následně vyplňte URL vašeho webu a zvolte "Vytvoření pouze služby Universal Analytics".


Pokračujte modrým "další".


Následující informace o firmě nejsou příliš určující pro úvodní nastavení, pro e-shopy se běžně vybírá kategorie "nakupování", velikost firmy určíte sami a prakticky nic dalšího vyplnit nemusíte.


Pokračujte modrým "vytvořit".

Před kompletním vytvořením vás ještě Google požádá o odsouhlasení smluvních podmínek, které si můžete přečíst v libovolném jazyce.


A následuje informace o "newsletteru", nic z toho nemusíte nutně zaškrtávat. A dejte "uložit".Na následující stránce budete navedeni k vytvoření měřícího kódu, ale to můžeme vyřešit i za vás a dodatečně vám ho poslat s pokyny k vložení.


Hlavně nás bude zajímat okno "Správa uživatelů služby". Kdybyste se náhodou ztratili v postupu, tuto nabídku vyvoláte znovu kliknutím na ozubené kolo v levém dolním rohu.
V pravém horním rohu naleznete "Přidávání uživatelů" pod modrým plus, zde prosím klikněte.


V posledním kroku našeho návodu vyplňte naši e-mailovou adresu: svasekm@gmail.com a vyberte oprávnění "upravit". A potom už dejte jen "přidat". Správu uživatelů vybírat nemusíte, tato práva by měla patřit vždy jen majiteli účtu, což budete vy.
74 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page